top of page

Na powitanie

 

Witamy na naszej stronie. Wspólnota Chrześcijańska POJEDNANIE jest lokalnym kościołem protestanckim w Grodzisku Mazowieckim, opartym o biblijny wzorzec kościoła, tak jak jest on opisany w Nowym Testamencie.

 

Cieszymy się, że tu zajrzałeś i mamy nadzieję, że znajdziesz tu przynajmniej część odpowiedzi na ważne dla siebie pytania dotyczące życia i wiary, a także wiele zachęty dla dalszej pielgrzymki duchowej. 

 

Ponieważ dobrze jest wiedzieć do jakiego kościoła się wchodzi, nawet jeżeli jest to wejście na stronę www, pomocne w ustaleniu tego będą dla Ciebie zakładki W co wierzymy oraz Czego uczymy, znajdujące się w menu "o kościele". Pierwsza z nich prezentuje to, co zwykle określa się mianem "wyznania wiary" czyli wylicza podstawowe i niezmienne fundamenty wiary chrześcijańskiej. Druga zawiera szczegółowy przegląd prawd biblijnych wraz z odnośnikami do tekstu Pisma Świętego, usystematyzowanych według działów teologii i nauczanych w naszym kościele.

 

Odrębnym identyfikatorem kościoła są akcenty doktrynalne, znajdujące się także w menu o kościele, czyli krótkie opracowania wybranych zagadnień teologicznych takich jak: Wystarczalność Pisma Świętego, Suwerenność Boga w zbawieniu, Członkostwo kościelne, Biblijni starsi oraz innych, które będą stopniowo zamieszczane. 

 

Niezależnie od ważnych kwestii doktrynalnych, Wspólnota Chrześcijańska POJEDNANIE jest społecznością ludzi, którzy w oparciu o prymat miłości oraz Słowa Bożego, oddają cześć Trójjedynemu Bogu w duchu i w prawdzie (Ew. Jana 4:23-24). Do takiej właśnie społeczności serdecznie Cię zapraszamy. 

 

bottom of page